робота електрокардіографа

Принцип роботи електрокардіографа та його значення в сучасній медицині

Електрокардіографія – це найбільш часто використовуваний метод для діагностики серцевих захворювань. За його допомогою можна вчасно розпізнати тахікардію або інфаркт міокарда, а також знайти деякі патології. Така тонка діагностика стала можливою за допомогою розвитку цифрової техніки у медицині. Це також дозволило накопичувати базу даних та зберігати велику кількість досліджень в одному місці, щоб використовувати їх за необхідності.

Сучасні дослідження за допомогою електрокардіографа

Метою використання електрокардіографа під час дослідження серця є отримання кривої (кардіограми), у якій буде чітко видно різність електричних потенціалів серця. Зняття кардіограми декілька раз дозволить знайти зміни у роботі серця на протязі визначеного періоду. Саме тому у більшості випадків кардіограма є обов’язковим дослідженням. За її допомогою можна з’ясувати:

  • кількість серцевих скорочень та ударів пульсу, що допомагає для діагностування аритмії;
  • наявність яскраво виражених захворювань або патології серцевої провідності;
  • наявність гострих або хронічних пошкоджень міокарда (важливо під час інфаркту);
  • у реальному часі гостру серцеву патологію, наприклад, ішемію міокарда;
  • фізичний стан серця у даний момент;
  • інші захворювання, які можуть впливати на роботу серця.

Як працює сучасний електрокардіограф?

Якщо раніше електрокардіографи видавали результати досліджень на папері, то сьогодні всі дані можна зберігати у комп’ютерній пам’яті. Це більш зручніший підхід, бо інформація знаходиться в одному місці, її важче загубити, але при необхідності легше знайти. Особливо це стосується постійних пацієнтів, які мають хронічні серцеві проблеми.

Усі сучасні кардіографи відрізняються простим використанням та можливістю виводу необроблених даних. Також для них характерно біполярне диференційне вимірювання та наявність аналогового виходу. У якості датчиків використовують надчутливі сенсори, а також спеціальні кабелі для їх підводу. За допомогою сенсорів можливо виконувати наступні дослідження:

  • електроенцефалографія;
  • електрокардіографія;
  • електроміографія;
  • електродермальну активність.

Для проведення досліджень у сучасному форматі можливе використання хмарних продуктів. Саме тому після отримання результатів легше провести консультацію з іншим спеціалістом в онлайн-форматі. Також не потрібно встановлювати ПЗ на комп’ютер та обслуговувати його – достатньо мати легкий та мобільний планшет або монітор. Передача даних може виконуватись за допомогою технології Bluetooth.

електрокардіограма

Такий підхід до отриманих даних дозволяє зменшити навантаження на спеціаліста, адже ПЗ здатне автоматично виконувати ряд дій. Наприклад, робити розрахунки для порівняння з нормальними показниками.

Звичайно, щоб отримати якісні та достовірні результати, електрокардіограф необхідно обирати перевірених брендів. Компанія HLR працює на ринку медичних приладів вже багато років, тому має в каталозі найкращих виробників.

Залишити відповідь