синдром чутливої шкіри

Синдром чутливої шкіри — що це означає та чому виникає

Шкіра — це природний захисний бар’єр, який захищає наш організм від впливу багатьох факторів зовнішнього середовища. Саме вона стає першою перепоною для хімічних, фізичних та інфекційних чинників, які можуть нашкодити людині. Але у ряді випадків чутливість шкіри до зовнішнього середовища значно підвищується, що призводить до небажаних реакцій. Така шкіра називається гіперреактивною або гіперчутливою.

Через надмірну реактивність навіть звичайні подразники викликають яскраву реакцію — шкірні покриви червоніють, можуть запалюватися. Стає майже неможливим підібрати декоративну косметику, засоби догляду за собою, лікарські засоби, які не викликають алергію. Окрім щоденного дискомфорту людина з такою проблемою може стикатися з деякими незручностями під час лікувально-діагностичного процесу. Наприклад, стандартний спосіб виявлення алергії за допомогою шкірних проб у такому випадку буде неможливим. Добре, що існує велика кількість альтернативних способів — за посиланням https://esculab.com/analysis/menu-imunohlobuliny ви можете ознайомитись з одним з них. Дослідження рівня імуноглобуліну Е — один з найкращих способів виявлення алергії. Лікарі для кожної людини підбирають оптимальний спосіб діагностики, який ви задля власного комфорту можете пройти у приватних лабораторіях.

підвищування реактивністі шкіри

Чому може підвищуватись реактивність шкіри

Для розвитку такого стану може бути багато причин, починаючи з використання засобів догляду, які підвищують місцевий рівень сенсибілізації, тому що є сильними алергенами. Однак природних механізмів існує декілька:

  1. Порушення захисного бар’єра. Шкіра здатна правильно виконувати свої функції, якщо підтримується достатній рівень її зволоження. Спеціальні речовини у складі дерми та епідермісу затримують вологу, що дозволяє покривам функціонувати. Якщо ж відбувається їх пересушування, захисні властивості значно знижуються, і шкіра стає чутливою.
  2. Зміни рівня секреції сальних залоз. За надмірної жирності підвищується кількість поживних речовин для різноманітних бактерій та паразитів, через що чутливість підвищується, а запалення виникає легше.
  3. Зміни рівня pH. Вони також роблять шкіру вразливою до агресивних впливів зовнішнього середовища.

Причиною описаних змін можуть бути гормональні порушення, неправильний догляд за шкірою, вплив агресивних речовин чи температур (надто низьких чи високих). Також значення має загальне підвищення сенсибілізації та рівня імуноглобулінів.

чутливість шкіри

Як боротися з цим станом

Щоб знизити чутливість шкіри, треба:

  • підібрати м’які косметичні засоби, які не викликають подразнення;
  • нормалізувати дієту, виключивши алергічні продукти;
  • розпочати лікування алергічних захворювань.

Також слід обов’язково відвідати дерматолога — він проведе діагностику та визначить, яких ще заходів потрібно вжити для нормалізації вашого стану.

Залишити відповідь