добавки для імунітету

Добавки для підтримання імунітету: що радять лікарі

Імунітет — це природний механізм, який забезпечує захист усього організму від впливу несприятливих зовнішніх факторів. Він реалізується багатьма системами та окремими органами, які виробляють низку речовин, здатних пригнічувати розмноження вірусів, антитіл, які борються з інфекційними агентами тощо. Ця система допомагає нам пристосовуватися до мінливих умов життя й адаптуватися до навколишнього середовища. Однак імунна система не може працювати коректно без зовнішньої підтримки. Для нормального функціонування їй потрібна велика кількість вітамінів, корисних нутрієнтів. Усе це укріплює організм і підвищує його резистентність.

добавки для відвищення імунітету

Потрібні речовини можна отримати з продуктів — це найлегший шлях, який забезпечується завдяки різноманітному раціону та регулярному прийманню їжі. Так організм отримує всі необхідні вітаміни й мінерали. Але ефективність такого способу залежить від пори року та того, які продукти знаходяться в доступі. Інколи страви, що містять необхідні речовини, неможливо приготувати через наявність у них, наприклад, сезонних овочів і фруктів. Тому лікарі радять уникати дефіциту шляхом приймання спеціальних добавок — з деякими прикладами ви можете ознайомитися за посиланням: https://anc.ua/. Ці добавки містять необхідні нутрієнти в допустимих дозуваннях і комбінаціях, які всмоктуються найліпше.

Що зазвичай входить до складу добавок

Відомо багато корисних речовин, які надають підтримку імунітету. Найчастіше саме їх включають до таких комплексів:

  1. Цинк. Використовується імунними клітинами для синтезу речовин, які знищують віруси й бактерії, що проникають до організму. Також він сприяє посиленню та прискоренню регенеративних процесів, які є невіддільною частиною боротьби з інфекціями. Тому кажуть, що цинк — найкраща підтримка адаптивності імунної клітини.
  2. Вітамін C. Є сильним антиоксидантом, тому попереджає пошкодження клітин під час розвитку запального процесу. Він здатен збільшити швидкість та інтенсивність синтезу інтерферонів і специфічних антитіл.
  3. Вітамін D. Посилює процеси енергообміну в клітинах, сприяючи їх відновленню, активує та стимулює синтез Т-клітин.
  4. Селен. Пришвидшує регенерацію та підвищує загальну та місцеву резистентність. Докладно його механізм дії можна вивчити за посиланням: https://anc.ua/product/selen.

комплекс добавок для імунітету

Чи можна приймати комплекси

Щоб комплекс був безпечним, він має відповідати деяким параметрам:

  1. його складові містяться в допустимих дозуваннях;
  2. окремі компоненти не перешкоджають всмоктуванню інших.

Приймати такі комплекси без попередньої консультації з лікарем заборонено, позаяк неможливо стверджувати, що у вас присутній дефіцит. Спеціаліст призначить низку аналізів, щоб дізнатися, яким компонентам треба віддати перевагу.

Залишити відповідь